ChorobaMroczki
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel Marta

Opis

Mroczki - męty ciała szklistego. Przypadłość polegająca na nagromadzeniu się różnych substancji o dowolnym stopniu ruchomości, przeźroczystości, gęstości, grubości, znajdujących się w ciele szklistym oka. Środowiska naukowe twierdzą, że najczęstszą i zarazem najbardziej pospolitą przyczyną powstawania mętów w ciele szklistym, jest fakt starzenia się organizmu.

W wyniku procesu starzenia się komórek ciała szklistego bezpośrednio połączonych z siatkówką, a w efekcie ich obumierania i opadania co cieczy ciała szklistego, możemy obserwować coraz więcej mętów ciele szklistym. Drugą z przyczyn jest oddziaływanie środowiska zewnętrznego na nasze oczy. Chodzi tutaj przede wszystkim o tzw. wolne rodniki. Są to cząsteczki organicznych związków (najczęściej tlenu), które pozbawione zostały jednego elektronu, bez którego nie mogą stanowić pełne cząsteczki. Rodniki te silnie utleniająco oddziaływają na nasze oczy, a tlen dla oczu jest czymś najbardziej szkodliwym.

W wyniku utleniania się struktur ochronnych oka, a także ciała szklistego, dochodzi do załamania jego wewnętrznej struktury komórkowej, czego efektem są powstające wewnątrz cieczy ciała szklistego męty.
(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

Najczęściej występuje podczas patrzenia na jasne tło z przymrużonymi oczami. Przyjmują różnorodne kształty: cieni, nitek, kropek, zmarszczek - zazwyczaj w środkowym polu widzenia.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Zmęczone oczy czy mroczki? Ja biorę często luteinę, a i tak mam ... Forum główne - Mroczki  02-01-2014 09:53
Choroby, Oczy: ochrona Zimą Ja gdy spoglądam teraz na biel przez ... Forum główne - Mroczki  20-12-2010 08:56
Choroby,Mroczki: Leki Choroby,Mroczki: Jakie leki stosujeci ... Leczenie, lekarstwa  17-12-2010 09:10

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Dla wielu może okazać się to paradoksem ale dbanie o oczy pod kątem ochrony przed słońcem, zimą jest równie ważne albo i bardziej niż latem.

Nasze oczy niemal każdego dnia i przez większość czasu narażone są na przemęczenie.


Dyskomfort związany z wielogodzinnym wp...

Większość z codziennych czynności jakie nam towarzyszą, niestety nie oddziałowywują dobrze na nasze oczy więc należy o nie zadbać.

Intensywna praca przy komputerze czy wielogodzinne tr...

Zapewne widziałeś rozmazane, szare plamki, pływające w polu widzenia. Możesz je zauważyć podczas czytania albo gdy patrzysz na jasną ścianę lub bezchmurne niebo.

JEŻELI...

pełna lista Nowi użytkownicy

Szczecin
Poznań

wszystkie Najnowsze lekarstwa

13-12-2010 15:44

STATYSTYKI

zdjęć7593
filmów425
blogów196
postów50484
komentarzy4203
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18886
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakosci nowoczesne baseny i akcesoria w niskich cenach. | Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. | W leczeniu najwazniejsza jest odpornosc na koronawirusa zwlaszcza u osob starszych. | Sklep dla Zdrowia oferuje: Sklep Dla Zdrowia oferuje naturalne witaminy, dla zdrowia. | Amerykanski i Japonski sprzet stomatologiczny kupujemy w cenie z wysylka. |