ChorobaAnorgazmia
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Anorgazmia - to dysfunkcja seksualna definiowana jako zaburzenia w występowaniu orgazmu, którego w czasie stosunku nie udaje się osiągnąć w ogóle, bądź też występuje on ze znacznym opóźnieniem pomimo występowania typowych objawów podniecenia seksualnego. Zazwyczaj dysfunkcje orgazmu mają charakter sytuacyjny i pojawiają się tylko w określonych okolicznościach lub w zbliżeniach z określonymi partnerami, co przemawia za ich psychogenezą.

Uznanie zahamowania orgazmu za zaburzenie jest w znacznej mierze związane z okolicznościami kulturowymi. Obecnie wzorce kulturowe narzucają kobietom wymóg przeżywania orgazmu pochwowego; gdy okoliczności uniemożliwiają jego występowanie, dochodzi do poczucia niepełnej sprawności, posądzenia o oziębłość itp., co wpływa znacząco na samoocenę. Brak orgazmu staje się wówczas głównym elementem zespołu zaburzeń i przyczyną leczenia.

W większości przypadków anorgazmia występuje u kobiet, u których może mieć podłoże nerwicowe, czy też prowadzić do zaburzeń nerwicowych. U mężczyzn anorgazmia występuje rzadko i może być powiązana z impotencją.

Objawy

Zaburzenia lub brak występowania orgazmu.

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Choroby, Anorgazmia: partner i ... Podbijam temat. Może ktoś napisze coś ... Forum główne - Anorgazmia  21-08-2014 08:52
Seksuolog Szczecin Pomóżcie- szukam dobrego seksuologa z ... Forum główne - Anorgazmia  24-05-2012 20:45
Choroby, Anorgazmia: Usunięty ... Musi być cierpliwy, wyrozumiały , tol ... Forum główne - Anorgazmia  20-10-2011 08:35

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Seks w połączeniu z odpowiednią muzyką może nabrac  nowych, zupełnie innych barw.

 

Uważa sie, że muzyka soul i ja...

Wiele kobiet nie przeżywających orgazmu lub odczuwających go rzadko, wstydzi się tego i... udaje. Jak jest z orgazmem i jego udawaniem?

Czy można obwiniać żonę, iż nie miewa orgazmu? Gdzie i jakiej szukać pomocy?


Jesteśmy z...

Najnowsze badania pokazują, że kłopoty z orgazmem u kobiet są częstrze niż zakładano.


Naukowcy donoszą, że 63 procent kobie...

Wiele kobiet swój problem z osiągnięciem orgazmu rozwiązuje poprzez stymulację najdelikatniejszego miejsca w jej ciele.

wszystkie Najnowsze lekarstwa

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |