ChorobaBól głowy
Jeżeli to Twoja choroba to dołącz do grupy chorych - dodawaj ciekawe artykuły, pisz na forum, dodawaj nowe filmy, poznawaj innych chorych. Dołącz teraz
Założyciel admin

Opis

Ból głowy - Niespecyficzny, subiektywny objaw charakteryzujący się występowaniem bólu zlokalizowanego w obrębie głowy. Może być on łagodny lub silny; czasami ból w kręgosłupie piersiowym lub szyjnym odczuwa się jako ból głowy.

Bóle głowy mogą mieć rozmaite przyczyny, od przemęczenia oczu lub zapalenia zatok przynosowych do stanów zagrożenia życia (zapalenie mózgu, guz mózgu, zapalenie opon mózgowych, tętniak w mózgu). Kiedy ból pojawia się jako skutek urazu głowy, przyczyna jest oczywista; jednak jego pochodzenie jest często bardziej ulotne. Niektórzy ludzie doświadczają bólów głowy, kiedy są głodni lub spragnieni.

Do uśmierzania bólu głowy stosuje się przeważnie środki przeciwbólowe dostępne bez recepty, jak np. aspiryna, paracetamol, ibuprofen. Jednak środki przeciwbólowe mogą czasami właśnie powodować bóle głowy.

Ból głowy może być spowodowany przez zbyt częste korzystanie z komputera bądź telewizora.

Rodzaje bólu głowy:

- napięciowy
- półkulowy (migrena)
- ogniskowy
- polekowy
- napadowy
- lodowy
- udarowy
- naczyniowy.


(Więcej w artykułach na www.nasze-choroby.pl w dziale danej choroby)

Objawy

ból głowy, bóle głowy, zawroty głowy

czytaj wszystkie Forum choroby - ostatnie posty

Neurolog w stolicy!! Ja polecam dr Grażynę Makowską, jest ... Forum główne - Ból głowy  19-07-2018 20:52
Jak sobie radzicie z bólem głowy? Z porannym (wiadomo) bólem głowy radz ... Forum główne - Ból głowy  05-12-2013 08:54
Pomóżcie : Ból głowy [quote][quote]Słyszałem, że kawa z cy ... Forum główne - Ból głowy  02-10-2013 19:32

czytaj wszystkie Ostatnie akrtykuły

Bóle głowy towarzyszą niemal każdemu z nas i niestety coraz częściej. Czasem mogą oznaczać poważniejszy problem ze zdrowiem.

...

Może być wywołany przez przez przeziębienie, skutki urazu głowy, poważne zaburzenia naczyniowe, ból zęba, guza mózgu, itp. Gdy ból głow...

Sporo osób w trakcie lub po ćwiczeniach na siłowni, zajęciach grupowych fitness czy też samotnym treningu cardio doświadcza niespodziewaneg...

pełna lista Nowi użytkownicy

wszystkie Najnowsze lekarstwa

25-08-2011 15:05
24-12-2010 08:46
23-07-2009 10:02
24-06-2009 16:13

STATYSTYKI

zdjęć7598
filmów425
blogów197
postów50485
komentarzy4204
chorób514
ogłoszeń24
jest nas18894
nowych dzisiaj0
w tym miesiącu0
zalogowani0
online (ostatnie 24h)0
Utworzone przez eBiznes.pl

Nasze-choroby.pl to portal, na którym znajdziesz wiele informacji o chorabach i to nie tylko tych łatwych do zdiagnozowania, ale także mających różne objawy. Zarażenie się wirusem to choroba nabyta ale są też choroby dziedziczne lub inaczej genetyczne. Źródłem choroby może być stan zapalny, zapalenie ucha czy gardła to wręcz nagminne przypadki chorób laryngologicznych. Leczenie ich to proces jakim musimy się poddać po wizycie u lekarza laryngologa, ale są jeszcze inne choroby, które leczą lekarze tacy jak: ginekolodzy, pediatrzy, stomatolodzy, kardiolodzy i inni. Dbanie o zdrowie nie powinno zaczynać się kiedy choroba zaatakuje. Musimy dbać o nie zanim objawy choroby dadzą znać o infekcji, zapaleniu naszego organizmu. Zdrowia nie szanujemy dopóki choroba nie da znać o sobie. Leczenie traktujemy wtedy jako złote lekarstwo na zdrowie, które wypędzi z nas choroby. Jednak powinniśmy dbać o zdrowie zanim choroba zmusi nas do wizyty u lekarza. Leczenie nigdy nie jest lepsze od dbania o zdrowie.

Wysokiej jakości bielizna męska już w sprzedaży. |